Niszczarka do średniego biura

Średniej wielkości niszczarki biurowe świetnie sprawdzają się dla niewielkich grup użytkowników. Wiele z nich może pracować znacznie dłużej niż małe modele ? np. kilkanaście minut non stop, w tej grupie spotkamy także modele już z możliwością pracy ciągłej ? te mogą pracować 1 godzinę i dłużej (w zależności od modelu i ceny).

Dodatkowym atutem wielu modeli z tej grupy niszczarek jest bardzo cicha praca urządzenia. To wszystko sprawia, że korzystanie z takiej niszczarki to czysta przyjemność? nieprzerywana co 2-3 minuty jak w małych modelach :-).

Większość tej wielkości niszczarek biurowych posiada wygodny w opróżnianiu, wysuwany kosz lub worek na ścinki, często także kółka w obudowie do łatwego przemieszczania urządzenia. W tej grupie znajdziemy niszczarki mogące niszczyć (np. na ścinki w stopniu P-4) 10 i więcej kartek naraz, niestraszne im zszywki, płyty CD i karty plastikowe. Większe możliwości tej klasy urządzeń zobowiązują producentów do stosowania w nich bardziej wytrzymałych systemów niż w małych niszczarkach osobistych.