Choose a searcher ×

Niszczarka do domu  

Produkty
Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów


Domowe niszczarki do dokumentów to zbiór urządzeń, które zostały wyselekcjonowane na podstawie naszych testów oraz opinii Klientów. Kategoria domowych niszczarek do dokumentów zawiera sprawdzone modele znanych producentów. Przystępne ceny, różne możliwości, dobre niszczarki do papieru - to znajdą Państwo w tej kategorii. 

Jaka niszczarka do papieru do domu?

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze niszczarki domowej.

Przede wszystkim należy wybrać rodzaj cięcia, a co za tym idzie także poziom bezpieczeństwa wg normy ISO/IEC 21964 (DIN 66399).

Stopień bezpieczeństwa P-1 posiadają niszczarki, które przecinają kartkę A4 na paski o szerokości nie większej 12 mm. Odtworzenie tak zniszczonych informacji jest bardzo proste. W stopniu P-1 można niszczyć na przykład katalogi albo ulotki.

Poziom P-2 będą miały urządzenia również z cięciem paskowym przy jednoczesnym założeniu, że powstały pasek nie może mieć więcej niż 6 mm szerokości. Odtworzenie dokumentów również jest proste. Stopień
P-2 nadaje się do niszczenia mało istotnych informacji, jak np. nieaktualne instrukcje.

Stopień P-3 w praktyce już prawie nie występuje, ponieważ nie jest zgodny z RODO, a przy tym poziomie bezpieczeństwa wydajność urządzenia jest stosunkowo niewielka.

Przy poziomie P-4 możemy mówić o bezpiecznym niszczeniu dokumentów z danymi osobowymi. Czy to w domu, czy w biurze warto zainwestować w bezpieczeństwo i niszczarkę ze stopniem minimum P-4, ponieważ prywatna korespondencja to także dane szczególnie wrażliwe.
Dane osobowe to informacje pozwalające na zidentyfikowanie osoby fizycznej, np. imię, nazwisko, pesel, wiek, adres, stan cywilny. Oczywiście do danych osobowych można zaliczyć znacznie więcej, m.in. adres email, nr konta, nr telefonu, certyfikaty, wzrost, waga ciała, wszelka dokumentacja medyczna i dane dotyczące zdrowia, wyceny, patenty, a nawet pochodzenie i poglądy polityczne.

Jeżeli chcemy zapewnić naszym danym osobowym większe bezpieczeństwo to warto rozważyć zakup niszczarki ze stopniem P-5. Dokumenty zniszczone w takim stopniu są niemalże niemożliwe do odtworzenia. Wyższy stopień bezpieczeństwa wiąże się jednak z mniejszą wydajnością niszczarki.

Stopnie P-6 i P-7 przeznaczone są do niszczenia informacji tajnych i ściśle tajnych, z których korzysta wojsko.

Wybierając niszczarkę do domu warto zwrócić uwagę także na pojemność, wydajność i ogólne wymiary urządzenia, żeby niszczarka nie zabierała zbyt dużo miejsca.

Kolejną kwestią jest czas pracy. Zdarza się, że nawet w domu mamy całe góry starych dokumentów do zniszczenia. Wtedy najtańsza niszczarka okaże się niewystarczająca, ponieważ po minucie ciągłej pracy silnik przestanie pracować. Dopiero po kilkudziesięciominutowym odpoczynku urządzenie znowu będzie gotowe do pracy przez minutę lub dwie. Jeżeli mamy sporo dokumentów, to czas pracy niszczarki powinien wynosić nie mniej niż 10 minut, a niszczenie materiałów i tak powinniśmy podzielić na mniejsze partie.

Istotny może się okazać także poziom głośności. Za ciche uchodzą niszczarki, w których dźwięk pracy silnika nie przekracza 60 dB.

Praktyczna może być także funkcja niszczenia takich materiałów jak zszywki, spinacze, karty plastikowe, rzadziej płyty CD.

Jeżeli nadal nie wiedzą Państwo jaką niszczarkę wybrać, to zapraszamy do kontaktu :)