Choose a searcher ×

Niszczarki do małego biura  

Produkty
Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów


Niszczarki do małego biura to kategoria modeli zawierająca sprawdzone małe niszczarki znanych producentów. Dobre niszczarki do małego biura w przystępnych cenach.

Na co zwrócić uwagę wybierając niszczarkę do małego biura?

Niszczarka służy do niszczenia, dlatego najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo, czyli stopień wg normy ISO/IEC 21964 (DIN 66399). Wspomniana norma odnosi się do 6 różnych nośników danych. 

P – papier

F – np.: klisze, mikrofilmy

O – optyczne nośniki danych (np. płyty CD,DVD)

T – magnetyczne nośniki danych (np. karty z paskiem magnetycznym, dyskietki)

E – elektroniczne nośniki danych (np. karty chip, pamięć USB)

H – dyski twarde

Dla dokumentów papierowych można wyróżnić 7 stopni bezpieczeństwa: od P-1 do P-7. Do danych osobowych rekomenduje się poziom P-4
i wyżej.

Odnosząc się do innych nośników danych warto zwrócić uwagę na stopnie bezpieczeństwa z  pozostałymi oznaczeniami, takimi jak T, E (karty plastikowe) oraz O (płyty CD/DVD). Nie wszystkie niszczarki mogą niszczyć takie materiały. Jeżeli już dopuszcza się niszczenie twardszych materiałów, to stopień ich rozdrobnienia ma takie samo znaczenie, jak w przypadku papieru. Im wyższa cyfra przy literce, tym wyższy stopień bezpieczeństwa. 

Wybierając niszczarkę do małego biura nie można zapomnieć o zszywkach i spinaczach, które są niejednokrotnie ważniejsze od kart plastikowych czy płyt. W większości niszczarek zszywka nie jest problemem, ale ze spinaczami różnie bywa i warto na to zwrócić uwagę przeglądając oferty.

W zależności od tego ile mamy dokumentów do zniszczenia, to powinniśmy zwrócić uwagę na wydajność i czas pracy. Jeżeli mamy dziennie kilka lub kilkanaście kartek do zniszczenia, to spokojnie wystarczy urządzenie z wydajnością 5 arkuszy naraz. Jeżeli zbieramy dokumenty i chcemy wszystko zniszczyć na koniec miesiąca albo mamy kilku pracowników to zdecydowanie powinniśmy wybierać niszczarki o wydajności od 10 kartek i czasie pracy min. 10 minut.

Inne istotne parametry to m.in.:

- pojemność,

- głośność pracy (cicha praca jest na poziomie 55-60 dB),

- sposób opróżniania pojemnika na ścinki (zdejmowana głowica lub wysuwany kosz),

- gwarancja,

- serwis pogwarancyjny.