Niszczarki do średniego biura to kategoria, która zawiera sprawdzone, średniej wielkości niszczarki znanych producentów. Dobre niszczarki do średniego biura o różnych możliwościach, z wydłużonym czasem pracy oraz w różnych przedziałach pojemnościowych.
Jaka niszczarka do papieru do biura średniej wielkości?
Wszystko zależy od tego ile osób będzie korzystało z niszczarki i jak duże ilości dokumentów będą przeznaczane do zniszczenia.
Wydajność, to najbardziej popularny parametr. Im więcej kartek można zniszczyć jednorazowo, tym lepiej. Zaślepieni wydajnością, często zapominamy o tym, co najważniejsze – bezpieczeństwo. Zakładając, że niszczarka będzie zgodna z RODO, czyli będzie posiadała stopień bezpieczeństwa minimum P-4, możemy osiągnąć wydajność na poziomie kilkunastu kartek wkładanych w jednym podaniu nawet przy najmniejszych urządzeniach z tej kategorii. Jeżeli niszczarka ma służyć do centralnego niszczenia dokumentów, np. w całym dziale, to wskazana jest większa wydajność, na poziomie około dwudziestu kartek.
Nie bez znaczenia jest także szerokość szczeliny. Duże, zbiorcze niszczarki niejednokrotnie posiadają szerokie wejście (min. 310 mm) umożliwiające wkładanie kartek A4 poziomo, co przyspiesza proces niszczenia.
Bezproblemowe niszczenie zagwarantuje wydłużony czas pracy. Jeżeli dokumentów do zniszczenia nie jest wiele, to 30-minutowy czas pracy będzie wystarczający. Przy kilkuosobowej grupie pracowników wskazana będzie funkcja pracy ciągłej.
Niszczarki z tego przedziału wyposażone są w cichy silnik, jednak szukając urządzenia gdzieś indziej warto zwrócić uwagę na poziom głośności. Poziom hałasu powyżej 60 dB może być uciążliwy, szczególnie w otwartych pomieszczeniach.
Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest niszczenie innych niż papier nośników danych. Przydatna może się okazać funkcja niszczenia kart i płyt CD. Większość niszczarek posiada takie możliwości, ale stopień bezpieczeństwa również odgrywa tu istotną rolę, np.: dla płyt CD minimalny poziom bezpieczeństwa to O-3.
Niszczarki do średniego biura mogą mieć wysuwany kosz, w przypadku mniejszych potrzeb. Urządzenia zbiorcze zazwyczaj mają tak zwany system workowy, co oznacza, że na metalowy stelaż nakłada się worek ja ścinki. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie w przypadku większych pojemności.
Będąc w temacie pojemności, a co za tym idzie także wielkości urządzenia warto zwrócić uwagę także na rodzaj serwisu. Większość niszczarek objęta jest serwisem door-to-door, co oznacza, że w razie awarii niszczarkę trzeba spakować. Z urządzeniami niewielkich gabarytów nie powinno być problemów ze spakowaniem, ale przy niszczarce o pojemności od 40 L i więcej, gdzie mamy do czynienia z szafką meblową spakowanie jest znacznie bardziej wymagające i niejednokrotnie oznacza konieczność spakowania sprzętu na paletę. Naprzeciw temu wychodzi producent HSM, który dla większych niszczarek gwarantuje serwis on-site, czyli w miejscu instalacji. Z kolei urządzenia Kobra pakowane są w dwa oddzielne kartony, czyli w razie awarii wystarczy spakować tylko część niszczarki. Nie można jednak zapominać, że HSM, Kobra, Verotech, Ideal to najwyższej jakości niszczarki, które rzadko wymagają interwencji serwisowej.
W razie wątpliwości co do wyboru niszczarki do średniego biura zapraszamy do kontaktu :)